Plán akcí a omezení pro návštěvníky v roce 2018

Předběžné termíny nejbližších plánovaných akcí na hradě v roce 2018 a 2019:

  • srpen – září 2018 – pokračuje záchranný archeologický průzkum. Práce probíhají  i v prostoru kamenného schodiště do jádra, které je letos opět dočasně uzavřeno a přístup do jádra bude možný obcházkou kolem latrín nebo po prudké pěšině od ohniště. Uzavírka se předpokládá do půlky září. Děkuji za pochopení.
  • 1.9. 2018 -15:00 – podzimní akce s obcí Jamolice pro jamolické děti, ale nejen děti. Po dobu konání akce bude obsazeno spodní ohniště včetně přilehlé plochy.
  • 1.9. 2018 – 22. ročník turistického pochodu “Dukovanské stezky” po okolí elektrárny  – podrobněji www.dukovanskestezky.wz.cz.
  • 31.3.2019 – pracovní akce s CK Kudrna (cca 9:15 do 12:30) – práce budou probíhat v jádře hradu, kde bude omezen přístup do míst prací.

Uváděné termíny jsou přeběžné a mohou se v návaznosti na okolnostech a hlavně počasí měnit. V tyto dny bude možné zastihnout na hradě majitele.  Ostatní termíny jsou zatím volné, pokud by někdo chtěl  uspořádat nějakou akci např. pracovní. V případě zájmu prosím kontaktujte majitele – viz sekce kontakty.

U více-denních akcí budou brigádnici přespávat na hradě. Pokud nějaký turista plánuje na hradě přespat, měl by počítat s tím, že v tyto dny bude na hradě plno a hledat si raději i alternativní místo na nocleh.

Děkuji za pochopení a respektování dočasných omezení. Mimo tuto dobu je hrad volně přístupný na vlastní nebezpečí.

Komentáře nejsou povoleny.